Śledzenie przesyłki Wyszukiwarka

Twój koszyk jest pusty!

Liliowce - rośliny dla zapracowanych

-- -- 0 komentarz/yCo niezwykłego kryje się w liliowcach, że są tak cenione na całym świecie?

Liliowce to byliny o niewielkich wymaganiach glebowych.

Amerykanie je uwielbiają. To właśnie w Stanach Zjednoczonych powstaje najwięcej nowych odmian.

Obecnie jest ich ponad 80 tyś. Grono  ich fanów z roku na rok się powiększa. Również w Polsce.

Jaki jest sekret liliowców?

 

Nie sposób przejść obojętnie obok kwiatów Liliowców

Właśnie za to są cenione najbardziej. Kwiaty tych bylin przybierają barwy prawie każdego koloru tęczy. Możemy znaleźć odmiany białe, żółte, pomarańczowe, czerwone, bordowe, fioletowe, różowe, zielonkawe i wszelkie wariacje powyższych kolorów. Istnieją odmiany o kwiatach pełnych, z pofalowanymi lub postrzępionymi brzegami; z oczkami, działkami i fantazyjnymi rysunkami na płatkach. 

Liliowce posiadają setki odmian o różnobarwnych kwiatach.

Małe wymagania liliowców

Liliowce rośliny dla zapracowanych. Są łatwe w uprawie, wybaczają weekendowym ogrodnikom. Poradzą sobie, gdy czasami o nich zapomnimy.

Znoszą każde warunki, są odporne na mróz, wiatr, gradobicie i atak z kosmosu. Wolą słońce, ale rosną w cieniu. Preferują gleby żyzne ale na suchych i ubogich też sobie poradzą. Są nieustraszone, jak prawdziwi super bohaterowie.

 

Długowieczność liliowców

Są długowieczne. Rosną w jednym miejscu do 30 lat co daje niezły wynik jak na bylinę.

Piękne kwiaty liliowców moja kwitnąc nawet 3 miesiące.

Błyskawiczny efekt wizualny

Szybko się rozrastają. Tworzą imponującą kępę, która daje błyskawiczny efekt na pustej rabacie. Z roku na rok powiększają swoją objętość, co w efekcie daje możliwość dzielenia ich i sadzenia w coraz to nowych miejscach w ogrodzie.

 

Liście liliwców

Mają piękne liście, przypominające kępy trawy. Można znaleźć odmiany o bardzo długich - metrowych i wąskich liściach, inne o krótkich i zwartych, jeszcze inne o szerszych i mięsistych. Są nawet takie o dwubarwnych liściach. Wcześnie się budzą do życia. Już w marcu kępy zielonych liści wyrastających z jeszcze uśpionych ogródków. 

Liliowce to rośliny wieloletnie o dekoracyjnych liściach.

Liliowce są idealnymi roślinami zarówno dla tych, którzy nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na zajmowanie się roślinami jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym ogrodem. Dają naprawdę imponujące efekty przy minimalnym wysiłku. Dzięki temu, że dostępne są w tak wielu odmianach, można je dopasować zarówno do nowoczesnych przestrzeni oraz tradycyjnych ogrodów. 

 

Tworzymy własne unikalne liliowcowe kreacje, których nie znajdziesz TUTAJ.

 

Wpis gościnny przy współpracy z Martą Kurek-Stokowską