×

Popularne wyszukwiania:

lawenda długo kwitnące kocimietka

werbena rozplenica Dąb czerwony
Wyszukiwarka

Twój koszyk jest pusty!

Byliny długo kwitnące

SADZONKI (zahartowane & ukorzenione & w pojemnikach) ➙ Dowiedz się więcej o jakości naszych sadzonek.

Infolinia: 511 030 036
Byliny długo kwitnące

Każda bylina wieloletnia kwitnie w określonym terminie. Kwiat to niezastąpiona ozdoba każdej rośliny, która zachwyca zarówno bogactwem barw i kształtów, jak i w większości nieodpartym zapachem, przyciągającym do ogrodu motyle i inne owady. Część roślin charakteryzuje się wyjątkowo długim okresem kwitnienia, dzięki czemu zdobią ogród nawet przez kilka miesięcy. Byliny długo kwitnące dłużej niż inne rośliny pozwalają nam zachwycać się swoim wyglądem.

1. Co to oznacza, że byliny są wieloletnie?
Byliny to rośliny wieloletnie, które należą do roślin zielnych, ale zdolnych do życia przez wiele lat, mimo że ich części nadziemne co roku zamierają. Byliny pod koniec okresu wegetacji mają zdolność gromadzenia zapasów wody i składników pokarmowych w podziemnych organach zapasowych (kłącza, mięsiste korzenie). Dzięki temu rozpoczynają wiosną następny okres wegetacji.

2. Czy wszystkie byliny są wieloletnie?
Tak, wszystkie byliny to rośliny zielne wieloletnie. Wśród różnych gatunków znajdziemy byliny zimozielone oraz te, które tracą część nadziemną pod koniec wegetacji. Także trawy i paprocie ogrodowe należą do trwałych roślin zielnych (byliny) o właściwościach zbliżonych do roślin wieloletnich.

Infolinia: +48 511 030 036

Menu