Wyszukiwarka

Twój koszyk jest pusty!

Sadzonki aktualnie są niedostępne.
Zobacz inne podobne rośliny do Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis-Iris domestica).


Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis-Iris domestica)

Infolinia: 511 030 036

Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis-Iris domestica)

Zobacz szczegółowy opis

Dostępność: TAK

Wysyłamy w ciągu: brak


Zamów już dziś!
W sezonie 2023 ilość ograniczona!

11,90 zł

Zobacz również:Podstawowe informacje o bylinie

Wysokość sprzedawanej byliny 1-20 cm
Kolor kwiatów czerwone
Okres kwitnienia lato - jesień
Stanowisko słoneczne
Pojemnik 0.5 litra
Rodzaj gleby przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Sadzenie (kiedy można sadzić) CAŁY SEZON! Od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nasze rośliny są produkowane w pojemnikach dzięki czemu przyjmują się w każdym okresie sezonu.
Waga rośliny w pojemniku (podlana) 0.35 kg
Wysokość docelowa 90 cm
Walory zdrowotne Bylina ta znajduje zastosowanie jako roślina lecznicza w medycynie chińskiej. Suszone kłącza są używane od czasów starożytnych do leczenia zapalenia gardła, astmy, obrzęk wątroby i śledziony. Podczas grypy, kiedy odczuwamy ból gardła żujemy liście belamkandy. małe fragmenty liści (ok. 3cm.) wystarczy żuć około minuty i to maksymalnie 6 razy dziennie. Szybko poczujecie ulgę na gardle. Jeśli pojawi się uczulenie (pieczenie, obrzęk gardła, dróg oddechowych i błon śluzowych) przerywamy ich używanie. Liście w żadnym wypadku nie połykać! Bylina ta jest bardzo skuteczna, działa silnie i nie powinna być stosowana długoterminowo. Tym bardziej nie wskazane jest aby leczono za jej pomocą dzieci. Roślina jest lecznicza może jednak spowodować toksyczne działanie na organizm w przypadku jej nadużycia.

Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis-Iris domestica)


Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis-Iris domestica) to bylina nazywana także Iksją chińską o wysokości 60-90cm, jest łudząco podobna do irysa pod względem kształtu liści, które wyrastają z krótkiego kłącza. Całkiem niedawno przeniesiona do rodzaju Iris, widnieje pod nazwą łacińską - Iris domestica.

Pęd kwiatostanowy jest rozgałęziony, na końcu każdego pędu znajduje się kwiatostan. Kwiaty to pomarańczowe gwiazdki w czerwone piegi. Wyglądają imponująco, a na rabacie zwracają uwagę swoja urodą. Każdy kwiat kwitnie jeden dzień i zastępuje go następny, dzięki czemu bylina ta jest w rozkwicie przez długi czas. Kwitnie VI-IX.  Po przekwitnięciu zawiązują się owoce podobne do owocu jagody, które wysiewamy na wiosnę. 

Nie jest rośliną wymagającą, preferuje stanowisko słoneczne. Gleba przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Należy przyciąć pędy kwiatostanowe po przekwitnięciu rośliny.  Wrażliwa na nadmiar wody zimą.

ZASTOSOWANIE:

  • na rabaty słoneczne,
  • w grupach ogrodowych,
  • do pojemników,

 

GŁÓWNE ZALETY:

  • dekoracyjne  kwiaty i liście,
  • długie kwitnienie,
  • łatwa w uprawie, idealna dla początkujących ogrodników,
  • mrozoodporna.

+ Dodaj opinięUwaga: HTML jest niedozwolony!

Negatywna           Pozytywna