➜ Przejdź do pełnej podstrony

Funkia 'Guacamole' (hosta)


Funkia 'Guacamole' (hosta)
Funkia 'Guacamole' (hosta)
Model: Funkia 'Guacamole'
Dostępność: TAK
Termin wysyłki: od Kwiecień 2022
Cena: 16,90 zł
Opis Specyfikacja Opinie klientów (0) Podobne rośliny (5)

Funkia 'Guacamole' (hosta)


Bardzo efektowna odmiana o jaskrawozielonych i okazałych liściach. Niezwykle ciekawa ozdoba rozjaśniająca cieniste zakątki ogrodu.

Niepowtarzalna i jedna z najciekawszych odmian Host. Średniej wielkości (60 cm), tworząca kształtne kępy dużych liści w barwie zielonego jabłuszka z nieco ciemniejszym obrzeżeniem. Prążkowane, sercowatego kształtu. Kwitnie u schyłku lata i jesieni (VIII-IX). Delikatnie lawendowe kwiaty o trąbkowatym kształcie ukazują się na łodyżkach ponad kępą liści.  Kolor kwiatów świetnie harmonizuje się z intensywnym odcieniem liści.

Wymagania i pielęgnacja:

Hosty ze względu na dekoracyjne walory swoich liści wymagają stanowisk ocienionych, a nawet w pełnym cieniu. Słońce bowiem niekorzystnie wpływa na, bądź co bądź mimo dużych rozmiarów, bardzo delikatne liście. Gleba powinna być lekko kwaśna, o dobrej przepuszczalności i warstwie próchnicznej. Umiarkowana wilgotność podłoża wskazana. Odmiana ta jest wysoce mrozoodporna, jednakże w ostre zimy może przemarzać podobnie z resztą jak i młode okazy, dlatego też zaleca się na zimę ściółkowanie przygruntowej części rośliny.

Zastosowanie:

Główne zalety:

Kompozycje z innymi roślinami:

Podstawowe informacje o bylinie
Wysokość sprzedawanej byliny 1-40 cm wysokości, w razie potrzeby rośliny przycinamy
Kolor kwiatów białe
Okres kwitnienia lato
Termin sadzenia CAŁY SEZON! Od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nasze rośliny są produkowane w pojemnikach dzięki czemu przyjmują się w każdym okresie sezonu.
Stanowisko półcieniste - cieniste
Pojemnik 2 litry
Waga rośliny w pojemniku (podlana) 1 kg
Wysokość docelowa 50 cm

+ Dodaj opinię

Twoje imię:


Twoja opinia: Uwaga: HTML jest niedozwolony!

Ocena: Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazka: