Głóg pośredni 'Paul's Scarlet' DUŻE SADZONKI 300-350 cm, obwód pnia 12-14 cm (Crataegus x media)
Dostępność: TAK
Termin wysyłki: cały rok (z wyjątkiem okresów o minusowych temperaturach)

Głóg pośredni 'Paul's Scarlet' DUŻE SADZONKI 200-250 cm, obwód pnia 8-10 cm (Crataegus x media)
Bardzo oryginalne drzewo o niezwykle miododajnych kwiatach. Dekoracyjny i niecodzienny pokrój świetnie nadaje się do ogrodów orientalnych a do tego ma właściwości lecznicze.
Odmiana 'Paul's Scarle't głogu to niezwykle przepiękne drzewo. Niewysokie, bo osiąga zaledwie 4-6 m wysokości i zbliżoną szerokość. Listki liczne, ciemnozielone i błyszczące. Wiosną i wczesnym latem na tle liści świetnie kontrastują pojawiające się kwiaty cudownej, soczystej ciemnoróżowej barwy. Dodatkowo kulisty pokrój korony w czasie kwitnienia sprawia, że drzewo wygląda niczym smakowity owoc maliny. Kwiaty zawierają dużo nektaru, który chętnie zjadają barwne motyle i pszczoły miodne.
Głóg jest bardzo odpornym i tolerancyjnym drzewem na wszelkie warunki środowiskowe. Uda się praktycznie na każdej glebie. Preferuje stanowiska słoneczne. Wykazuje wysoką odporność na zanieczyszczenia atmosferyczne.
Kwiaty głogu oprócz wysokiej zawartości nektaru, zawierają wiele dobroczynnych substancji: flawonoidy, garbniki, antyoksydanty, witaminy z grupy B oraz C i PP. Soki, nalewki, kompoty czy wywary sporządzane z kwiatów głogu wpływają korzystnie na stany nerwicowe, bezsenność, nadciśnienie oraz wzmacniają serce. Substancje te działają powoli ale efektywnie. Regularne spożywanie produktów z głogu w niewielkich ilościach przynosi długotrwałe korzyści dla ludzkiego organizmu.
W sprzedaży dostępne również sadzonki Głogu pośredniego 'Paul's Scarlet' o innych parametrach
*Wszystkie podane ceny są cenami poglądowymi. Cena jest uzależniona od obwodu pnia i wysokości sadzonki.
UWAGA! Minimalna kwota zamówienia na duże drzewa wynosi 2500 złotych.
Wszystkie podane ceny są cenami poglądowymi.
Koszt transportu drzew jest ustalany indywidualnie i zależy od ilości zakupionych drzew oraz miejsca ich transportu.
Przed złożeniem zamówienia proszę o kontakt z obsługą sklepu pod numerem 511-030-036 lub mailowo sklep@roslinowo.pl
Podstawowe informacje o drzewie | |
Rodzaj / Gatunek | Głóg |
Wysokość docelowa | 4-6 m |
Obwód pnia | 12-14 cm |
Pokrój korony | forma niska, korona kulista |
Stanowisko | słoneczne |
docelowa szerokość | 4-6 m |
Kwitnienie | wiosna - lato |
Wysokość sprzedawanej sadzonki | 300-350 cm |
Kolor kwiatów | różowe |
Pojemnik | C47 |
Zastosowanie | małe ogrody, ogrody orientalne, ogrody japońskie, ogrody nowoczesne, parki miejskie, aleje, drzewo przydrożne |
Waga rośliny w pojemniku (podlana) | 50 kg |
+ Dodaj opinię
Twoje imię:Twoja opinia: Uwaga: HTML jest niedozwolony!
Ocena: Negatywna Pozytywna
Przepisz kod z obrazka: